Letošnje šolsko leto je bilo za prvošolce še posebej zanimivo, saj sta nas pri pouku obiskovala terapevtski par Marinka in Winner ter pripravnika za terapevtski par Maja in Orion. Učenci so komaj čakali njune obiske ter se iskreno veselili skupnih prigod. Pred prvim obiskom smo se dobro pripravili – spoznali smo pravilne vzorce obnašanja do psa, kako se do psa pravilno pristopi, pripravili smo mu tudi poseben kotiček v razredu. Terapevtska psa sta nas obiskala kar nekajkrat – prva ura je potekala v znamenju spoznavanja psov, kaj pes potrebuje za življenje, kako za njega skrbimo. Naslednje ure pa sta psa že prisostvovala pri pouku slovenščine, spoznavanja okolja in dopolnilnega pouka branja. Ker branju v prvem razredu dajemo velik poudarek, so učenci domov dobili tudi poseben bralni list. Za vsak dan branja so si doma s starši pobarvali pasjo tačko. Kdor je cel mesec pridno bral in napredoval, si je prislužil prav posebno nagrado – Orionovo priponko in fotografijo z njim. Prisotnost terapevtskega psa je učence v razredu še dodatno motivirala za delo, učenci so bili bolj umirjeni in osredotočeni. Želimo si, da bi nas terapevtski pes obiskoval tudi naslednje šolsko leto, saj njegova prisotnost res poskrbi za varno in spodbudno učno okolje.

Utrinke “pasjih” uric si lahko ogledate TUKAJ.