Tudi letos smo tretji petek v novembru obeležili tradicionalni slovenski zajtrk. Letos je potekal pod geslom »Kruh za zajtrk – super dan!«

Dan smo začeli z zdravim lokalno pridelanim zajtrkom. Okrepčali smo se s kruhom, namazanim z  maslom in medom, popili mleko in zdravje dodatno podkrepili s sočnim jabolkom.

Po zajtrku smo prisluhnili pesmi Kmetič orje v izvedbi šolskega pevskega zbora, nato pa smo ob spremljavi kitare zapeli pesmi, povezane s kruhom, žitom, mletjem – Po Koroškem, po Kranjskem, Ob bistrem potočku, Lejsarjev malen, Prišla je miška iz mišnice.  Poigrali smo se s staro otroško igro Je kruh že pečen? Prisluhnili smo slovenski pravljici o bogati in ubogi ženi. Mlajši šolarji so pravljico ilustrirali, starejši pa so poiskali pregovore o kruhu, jih upodobili na plakatih ter pripravili razstavo. Pogovorili smo se o odnosu do kruha nekoč in danes. Ves dan je bila v ospredju tematika kruha in hrane s poudarkom na spoštljivosti do hrane ter hvaležnosti zanjo.