V našem vrtcu že vrsto let izvajamo program Mali sonček.

Njegov namen je obogatiti program na področju gibanja v vrtcu s sodobnimi gibalnimi oz. športnimi vsebinami. Poudarek daje igri in vadbi, ki naj bo prijetna in prilagojena otroku. Ker se posamezne stopnje programa med seboj dopolnjujejo, povezujejo in nadgrajujejo, v našem vrtcu otroci predelajo vse štiri stopnje oziroma celoten program od 2. do 6. leta starosti.

Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj telo zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase. Gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja, skratka dobrega počutja.

Na Zavodu Novo mesto so z novim koledarskim letom začeli z reorganizacijo programa Mali sonček. Vzgojiteljicam v vrtcih bo strokovno pomoč pri načrtovanju in izvedbi dejavnosti občasno nudila Kaja Petrič, magistra kineziologije. Sodelovala bo v oddelkih Veverice, Sovice, Ježi in Miške, v katerih izvajamo oranžnega in rumenega sončka.

V tem tednu so se otroci z njo srečali prvič. Nad vadbo so bili navdušeni. Fotografije si lahko ogledate v galeriji.

Neva Kink, pomočnica ravnateljice v vrtcu

Dostopnost