Na OŠ Stopiče je v preteklem tednu potekala izmenjevalnica oblačil. Ker je šola vključena v projekt Eko šola, smo združili ekologijo, dobrodelnost in trajnostni razvoj ter oblikovali dogodek – izmenjevalnica oblačil.

Učenci so v novembru, ko poteka tudi Evropski teden zmanjševanja odpadkov, v šolo prinašali oblačila. Predstavniki razredov so spodbudili svoje sošolce, da so v šolo prinesli veliko lepo ohranjenih oblačil.

Pomembno se nam zdi, da spodbudimo ponovno uporabo, trajnostno naravnanost in s tem pripomoremo k zmanjšanju odpadkov.
Zbrali smo veliko zelo lepo ohranjenih oblačil, ki so skoraj vsa našla zadovoljne nove lastnike.
Tista oblačila, ki na dogodku niso našla novega lastnika, smo podarili organizaciji Karitas.
Učenci so bili nad izmenjavo navdušeni, saj so si lahko sami ali s starši izbrali “nove” kose oblačil. Avla v pritličju šole je spominjala na pravi butik z oblačili, igrala je božična glasba, učenke in učenci pa so nasmejani izbirali, poskušali in odnašali.
Dogodek bomo spomladi ponovili, saj je naletel na izredno pozitiven odziv med učenci in starši.
Zapisali  organizatorici dogodka
Maja Klobučar in Jasmina Subić Tomašič