V mesecu februarju smo prvo in drugošolci pokukali v preteklost. Spoznavali smo namreč, kako so živeli ljudje v preteklosti. V učilnico smo prinašali različne predmete, ki so jih uporabljali nekoč. V učilnici smo uredili mini muzej. Zbrali smo veliko predmetov, preko katerih smo spoznavali, kako so nekoč pripravljali hrano, s čim so si pomagali pri različnih kmečkih ali rokodelskih opravilih, kako so opremili dom, … Preizkusili smo, kako gori petrolejka, kako so nekoč ženske prenašale košare na glavi, … V mini muzeju smo zbrali celo nekaj šolskih učbenikov in učnih pripomočkov. En dan pouka smo izvedli na način, kakor je potekal nekoč. Tudi na igre in igrače nismo pozabili. Izdelali in preizkusili smo namizno igro špano, iz robcev iz blaga pa smo si izdelali punčke in se z njimi nekaj dni igrali. Obiskali smo gospoda Ivana Bačarja in si ogledali njegovo zbirko starih predmetov v zidanici, kjer je bilo nekoč bivališče njegove sorodnice. Sprehodili pa smo se tudi do studenca Mrzlavka ter spoznali, kako so se z vodo oskrbovali v preteklosti. Svoje znanje smo preizkusili s kvizom Življenje nekoč.

Fotografije si lahko ogledate TUKAJ.