Saj veste, da vsako leto 2. aprila praznujemo MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE.

Datum 2. april je bil izbran, saj se je na ta dan rodil veliki danski pisatelj in pesnik Hans Christian Andersen, ki so mu svetovno slavo prinesle prav pravljice.

Slovenska sekcija IBBY je pripravila poslanico (KLIK!) in plakat ob 2. aprilu 2020 – Mednarodnem dnevu knjig za otroke. Poslanico z naslovom »Lakota po besedah« je napisal Peter Svetina, plakat je ilustriral Damijan Stepančič

Pisatelj Peter Svetina in ilustrator Damijan Stepančič sta naša vrhunska ustvarjalca, spoštovana med strokovno publiko in zelo priljubljena med mladimi in odraslimi bralci. Oba sta tudi nominiranca za Andersenovo nagrado 2020.
Seznam zlatih hrušk Petra Svetina in Damijana Stepančiča in nekaj »zlatohruškarskih« spodbud za branje (Pionirska)
. (KLIKNI)

Dragi učenke in učenci,

ob tem dnevu vas vabimo k reševanju kviza, ki se nanaša na Hans Christian Andersena:

KLIK NA: POVEZAVA

Vabimo pa vas tudi k ogledu risank, ki so bile narejene po pravljicah Hansa Christiana Andersena: