Ob zaključku šolskega leta še nekaj utrinkov dogajanja pri nas…

PODALJŠANO BIVANJE: Vključimo otroke (Unicef) in Spodbujamo prijateljstvo (Sobivanje): Od konca januarja do sredine maja smo na PŠ Dolž v oddelku podaljšanega bivanja večino časa posvetili dejavnostim in delavnicam, ki so bile namenjene krepitvi občutka povezanosti v skupini, spodbujanju pozitivnega vzdušja, medsebojnega povezovanja, sprejemanju vseh različnosti v družbi ter krepitvi prijateljskih vezi. Prebrali smo pravljice Rokavička, Hiška za vse in Drugačen. Po vsaki prebrani pravljici je sledil pogovor o vsebini ali likovno poustvarjanje. Izvedli smo delavnice namenjene povezovanju skupine in spodbujanju ter krepitvi prijateljstva: Skupinska slika, Snežna kepa, Grajenje stolpa, Kratkočasnice, Vesela pošta, Sporočilo dobrodošlice. Vse dejavnosti so bile namenjene razmišljanju otrok o prijateljstvu, sodelovanju, spoštovanju, razumevanju drug drugega. Tako so prvošolci in drugošolci razmišljali o najlepših trenutkih prijateljstva in jih na obrisih svojih dlani upodobili ter na plakatu združili v krog prijateljstva. Četrtošolci so iskali lastnosti dobrega prijatelja in se strinjali, da je dober prijatelj pogumen, radoveden, igriv, junaški, aktiven, talentiran, energičen, ljubezniv in včasih tudi jezičen. Vse te lastnosti so nato predstavili tudi v video posnetku. Tretješolci pa so o prijateljstvu pisali kar v rimah in tako je nastala pesem z naslovom Prijateljstvo. FOTOGRAFIJE 1        FOTOGRAFIJE 2

PROJEKT LEAF: Znanje o gozdovih

V tem šolskem letu smo se na naši šoli prvič vključili v projekt LEAF. Vedno smo se radi odpravili v gozd, letos pa smo temu posvetili še več pozornosti. Jeseni smo izvedli naravoslovni dan v gozdu ter učno uro pri SPO. Pripravili smo zbirko gozdnih plodov. Nekaj plodov smo tudi posadili v lončke in uspešno vzgojili dve sadiki hrasta. Konec februarja smo v gozdu pri likovni umetnosti ustvarjali iz naravnih materialov. V marcu pa smo se odpravili v gozd na čistilno akcijo. Konec maja smo vzgojene sadike hrasta zasadili na šolski vrt. FOTOGRAFIJE

OBISKALI SO NAS BODOČI PRVOŠOLCI

Vsako leto pred zaključkom šolskega leta povabimo bodoče prvošolce, da se za kratek čas preizkusijo v šolskih klopeh. In tako je bilo tudi letos. Trije bodoči prvošolci so se pogumno spoprijeli s prvimi izzivi šolanja in povedali, da se jeseni že močno veselijo. FOTOGRAFIJE

OBISK MUZEJA V SEMIČU

Lep junijski dan nas je povabil na vandranje v Belo krajino. Ogledali smo si bogate muzejske zbirke semiškega muzeja, se preizkusili v ročnih spretnostih izdelave fosila in čokoladnega odlitka ter s hvaležnostjo za edinstveno priložnost občudovali vojaški helikopter ter prisostvovali njegovemu vzletanju. FOTOGRAFIJE

BRANJE POD MILIM NEBOM

Dolžani radi poslušamo zgodbe, beremo in poustvarjamo. Z učenci in učiteljicami podružnične šole Podgrad smo se dogovorili, da bomo tokrat brali skupaj ter hkrati krepili prijateljske vezi. Prijetna jasa na obrobju Cerovca nam je nudila zatočišče pred vročino in ponujala edinstveno bralno doživetje. Dopoldne smo zaključili polni prijetnih vtisov in z obljubo, da taka srečanja še ponovimo. FOTOGRAFIJE

ZELIŠČA ČAROVNICE ZOFKE

Naša šola ima edinstveno lego, ki nam ponuja morje lepega. V nekaj minutah se lahko podamo na raziskovanje gozda, potoka, travnikov. Coprnica Zofka, ki nam je prišla povedat mnogo zanimivega o zdravilnih rastlinah, pa nam je povedala, da se v naši okolici skrivajo čudesa zdravja v obliki raznovrstnih zelišč. V svoji košari je prinesla materino dušico, vinsko rutico, pehtran, rožmarin, sivko, meto, meliso, rman, beli vratič… Zelišča smo povohali in izvedeli marsikaj o njihovih zdravilnih močeh. Nato smo se preizkusili v zabavnem kvizu. Pripravili smo si zelišči čaj in zelišča pripravil za sušenje. Dan smo sladko zaključili s pehtranovim pecivom. FOTOGRAFIJE

ZABAVNE ŠPORTNE IGRE

Naš zadnji športni dan je minil igrivo, sproščeno, zabavno. Družili smo se, igrali različne igre in se igrali z igračami. Ogledali smo si predstavo vrtčevskih otrok v gozdu. Seveda pa smo se najbolj razveselili vodne osvežitve na “dolški plaži”. FOTOGRAFIJE

ZADNJI ŠOLSKI DAN

Šolsko leto smo pripeljali do konca. Pripravili smo program, se razveselili spričeval in priznanj ter uživali v medsebojnem druženju in kovanju načrtov za počitnice. Naj bodo poletni dnevi polni veselja! FOTOGRAFIJE

Dostopnost