V petek, 10.3.2023 so imeli učenci sedmih razredov kulturni dan. Obiskali so Knjižnico Mirana Jarca ter Dolenjski muzej.

V knjižnici so se seznanili z oddelki knjižnice, njenim delovanjem, posebno zbirko Boga Komelja, kotičkom za dislektike, ter z nacionalnim projektom Rastem s knjigo. Projekt izvaja Javna agencija RS za knjigo. Z njim skuša mlade motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. V ta namen vsako leto sedmošolcem v dar podari knjigo. V letošnjem šolskem letu so učenci prejeli knjigo Reformatorji v stripu, avtorjev Boštjana Gorenca in Jake Vukotiča (ilustrator).

V Dolenjskem muzeju pa so si učenci ogledali razstavo Arheološka podoba Dolenjske. Ogledali so si izvirne predmete in kopije arheoloških predmetov, ki so bili najdeni na Dolenjskem v obdobju od kamene dobe do zgodnjega srednjega veka.