Otroci in vzgojiteljici skupine Miške smo se odzvali povabilu Mercatorja in sodelovali njihovem kreativno-domišljijskem natečaju “Ustvari svoje Lumpi gledališče”. Glede na temo letošnje rastoče knjige “Skupaj z roko v roki zmoremo več” smo si o Lumpijevih junakih izmislili zgodbo z naslovom “Prijatelja spoznaš v nesreči”. Pridno smo izdelovali sceno, z lutkami in otroškimi glasovi ponazorili vsebino zgodbe in izdelali animacijo.

S svojim izdelkom in zgodbo smo navdušili strokovno žirijo in se uvrstili med 10 najboljših Lumpi gledališč (med 44 sodelujočimi vrtci iz vse Slovenije). Izdelek , za katerega smo dobili nagrado v vrednosti 100 evrov, bo skupaj z drugimi nagrajenimi otroškimi kreacijami razstavljen v avli poslovne stavbe Mercator v Ljubljani.

Besedilo zgodbe in njena animacija (QR Coda) se nahajata v priponki.

Barbara Meglič & Helena Plahuta