Šolska vrata se za učence in učenke OŠ Stopiče odprejo v četrtek, 1. 9. 2022.

Učenci in učenke prvega razreda matične šole se v spremstvu staršev zberejo v Športni dvorani pri OŠ Stopiče ob 9. uri brez šolske torbe.

Učenci in učenke prvih razredov matične šole bodo v šoli z razredničarko preživeli tri šolske ure, nato odidejo domov skupaj s starši. Za malico bo poskrbljeno.

Za učence predmetne stopnje (od. 6. do 9. razreda) matične šole veljajo sledeča navodila:

A) Učenci in učenke se zberete na ploščadi pred šolo ob 8. 15.

B) Skupaj z razredniki in razredničarkami odidete v svoje matične učilnice.

C) S svojimi sošolci in sošolkami ter razrednikom/razredničarko preživite 5 šolskih ur.

D) Po 5. šolski uri, ob 12.50, vas bo avtobus odpeljal proti domu.

Za učence razredne stopnje (od. 2. do 5. razreda) matične šole veljajo sledeča navodila:

A) Učenci in učenke se zberete pred šolo ob 8.15, kjer vas razredničarke/razredniki pospremijo v vaše matične učilnice.

B) S svojo razredničarko preživite 5 šolskih ur.

C) Odhod domov je organiziran z avtobusom po 5. šolski uri. Za učence iz matične šole, ki prihajajo s Hrušice, bo organiziran razvoz s kombijem ob isti uri.

D) Jutranje varstvo in podaljšano bivanje na ta dan ne bosta organizirana.

Kratka obvestila za učenke in učence od 2. do 9. razreda matične šole v zvezi s potekom prvega šolskega dne:

A) Učenci in učenke bodo imeli prvi šolski dan 5 ur  (razdelitev urnikov, navodila, hišni red, šolska pravila, prevozi, prometna varnost, seznami ID idr.).

B) Šolski prevoz bo 1. šolski dan organiziran, in sicer iz Jurne vasi ob 7. 40, iz Zajčjega Vrha ob 7. 45 ter iz Hrušice ob 7.30.

Od 2. septembra dalje pa velja po ustaljenem voznem redu, objavljenem v Publikaciji OŠ Stopiče.

C) Za šolsko malico bo poskrbljeno, kosila 1. šolski dan bodo prav tako organizirana,

D) Učenci in učenke v šolo prinesejo mapo, beležko/zvezek, copate, peresnico.

Pripravila: dr. Natalija Mihelčić Gradišar, prof.

pomočnica ravnateljice