Knjiga je kot luč – prebereš jo, da sveti v tebi.   (F. Bevk)

17. septembra obeležujemo dan zlatih knjig. Na ta dan se je rodil in 80 let kasneje tudi umrl znan slovenski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je “dobra knjiga – zlata knjiga”. Bevk je napisal veliko dobrih knjig prav za vas, otroke. Otroci še danes prebirate njegova dela:

• Lukec in njegov škorec,
  • Tatič,
  • Pestrna,
  • Jagoda,
  • Pastirci,
  • Grivarjevi otroci ter mnoga druga.

S 17. septembrom se vsako leto začne branje za bralno značko, ki se uradno zaključi 2. aprila. Tekmovanje za bralno značko sta si zamislila pisatelj Leopold Suhodolčan in profesor Stanko Kotnik, da bi spodbudila branje mladih.

V šolski knjižnici vsako leto pripravimo KNJIŽNE UGANKE. Tudi letos smo jih. Septembrske knjižne uganke so namenjene vsem učencem šole. Tokratne uganke lahko rešujete od ponedeljka, 20. septembra do petka, 15. oktobra. Nato pa bomo, med pravilno rešenimi ugankami, iz vsake triade izžrebali po enega učenca, ki bo prejel simbolno nagrado.

Vabljeni v knjižnico in vesel dan zlatih knjig!